«Книголісся» вирушає в Чернігівку

By in
41

Уже 23 липня марафон з читання книжок уголос, творчі майстер-класи, літературні ігри та конкурси відбудуться для дітлахів Чернігівського району. Свято розпочнеться о 16:00 на майданчику біля районного центру культури та дозвілля. На маленьких читачів, як завжди, чекатимуть програма сцени «Книголісся» з інтерактивними казками і піснями, креативний простір, де можна власноруч створити найрізноманітніші поробки, та інші цікавинки від організаторів – ГО «Центр мистецтв «Арт-Простір», ГО «Громадський контроль у Чернігівському районі» і Чернігівської селищної ради.

Центральним гостем літературної програми фестивалю буде запорізький казкар Санько Сито, відомий дорослим читачам як письменник Олександр Виженко.

Пан Олександр разом з «Книголіссям» з першого дня існування цього казкового простору, що народився в жовтні минулого року межах 1-го міжнародного фестивалю «Запорізька книжкова толока». Ідею поїхати разом з улюбленим фестивалем у Чернігівку підтримав одразу, оскільки більше за все любить знайомитись з новими маленькими читачами. Цього разу Санько Сито презентує нові казки запорозькі.

– У своїх казках я намагаюся передати своє радісне відчуття життя, сповнене маленьких звершень і творінь, – говорить автор про свою творчість. – Кожна моя казка або байка, або вірш ‒ націлені на те, щоб ви, мої шановні читачі, послухачі, ‒ шукали у своєму житті любов, розквітнули у коханні, щоб ви ніколи не знали що таке самотність у цім Богом данім світі, щоб позбулися усіх життєвих страхів (бо страх ‒ найперша отрута для щастя і радості), а ще завжди мали при собі всілякі гаразди.

Окрім того, відвідувачі «Книголісся» в Чернігівці візьмуть участь у інтерактивних казках, музичних виставах і веселих конкурсах. Найактивніші учасники отримають подарунки від партнерів фестивалю – книжкового супермаркету «Папірус» і карамельної «Lol&Pop». Для малят і їхніх батьків працюватимуть понад десять творчих майстерень і пізнавальних локацій, серед них – пісочна анімація, психологічні ігри, аква-грим.

Проведення запорізького сімейного фестивалю разом з чернігівською громадою експериментальний проект Центру мистецтв «Арт-Простір», що став можливий в рамках Програми розвитку громад, що впроваджує ГО «КримSOS» в рамках Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI), яка фінансується  Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Основна мета – об’єднати місцеву громаду навколо ідеї турботи про дитинство, розширити партнерські зв’язки громадських організацій, поступово створити регіональну мережу активістів для реалізації спільних культурних і соціокультурних проектів.

Водночас цілі «Книголісся» як сімейного простору залишаються тими самими. За словами Ольги Баранової, ініціатора й організатора фестивалю, це – нагадати дітям і дорослим про справжні цінності: творчість і читання, живе спілкування і родинне тепло.

 

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *