Олексій Чупа розповість про дітей і дорослих. Презентація книги «Вишня і Я» у Запоріжжі

By in
41

У п’ятницю, 24 червня, на презентації дуже особливої книжки у Запорізькій обласній науковій бібліотеці Олексій Чупа розповідатиме про дітей і дорослих, відданість і страх, літо і дощ, Велетня і вишневу кісточку, помаранчі і метеликів… Книжка Чупи «Вишня і Я», що описує чарівність та прикрощі дитинства, нещодавно вийшла у «Видавництві Старого Лева». Початок зустрічі о 18:00. Модератор – Олесь Барліг.

«Вишня і Я» неабияк здивує читачів, які відстежують тврчість Олексія Чупи. Автор таких книжок, як «10 слів про Вітчизну», «Бомжі Донбасу», «Казки мого бомбосховища», «Акваріум» написав неймовірно зворушливу і дуже камерну повість. «Це – історія покинутої дитини і самотнього чоловіка, – каже Олексій. – І я вклав у цю книгу найбільше свого дитячого досвіду. У розмовах головних героїв (Ярчика та 6-річної Вишні) є багато моїх власних розмов з дитиною, що живе у мені. Насправді, цей свій текст я найбільше люблю, бо у ньому не змушений був писати про політичні/соціальні контексти чи про насильство, яким повне наше життя. У чомусь ця книжка ідилічна. І вона – дуже і дуже моя».

Як саме писалася ця книга, що у ній автобіографічного, а що вигаданого, яким було дитинство Олексія у Донецьку і як виглядає його улюблена вулиця – письменник розповість запоріжанам під час презентації.

Олексій Чупа – письменник, поет-засновник донецького слему.  Народився у Макіївці. Вивчав філологію у Донецькому університеті, також навчався за спеціальністю хіміка-технолога у Макіївському металургійному технікумі. З 2014 року мешкає на Хмельниччині. Стипендіат програми «Gaude Polonia» (Польща, 2015). Фіналіст літературної премії імені Джозефа Конрада 2015-го року. Автор п’яти прозових книг, дві з яких – «Бомжі Донбасу» та «10 слів про Вітчизну» – увійшли до довгого списку премії Книга року BBC 2014 року.

Більше інформації на офіційній сторінці зустрічі в фейсбуці.

 

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *